Darbelere, OHAL’e, KHK’lere, İhraçlara Hayır! Gözaltına Alınan Arkadaşlarımız Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

Darbelere, OHAL’e, KHK’lere, İhraçlara Hayır! Gözaltına Alınan Arkadaşlarımız Derhal Serbest Bırakılmalıdır!
BASIN AÇIKLAMALARI
0
Paylaş:

Bugün, ihraç edilen/açığa alınan arkadaşlarımızın görevine iade talebiyle Sağlık Bakanlı’ğı önünde basın açıklaması yapmak üzere SES Genel Merkez Binası önünde toplanan üyelerimize polis cop ve biber gazı ile saldırmıştır. Saldırı sonucunda SES Eş Başkanları Gönül Erden, İbrahim Kara, SES MYK üyeleri Şinasi Dursun, Fikret Çalağan, Ankara SES Şube üyesi Hilal Karahancı ve SES Urfa Şube üyesi Faruk Mızrak  gözaltına alınmıştır.

OHAL VE KHK’ler aracılığıyla hukuksuzluğun hukuk haline getirildiği, yoksulluğun, adaletsizliğin hüküm sürdüğü, emeğin hakkının yok sayıldığı bir ülkede yaşamak istemeyen; Her türlü baskıya rağmen demokrasi, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesini yükselten, kamu emekçilerinin vicdanının sesi olmaya devam etme kararlılığından ödün vermeyen KESK’e ve üye sendikalarımıza yönelik saldırılar, ihraç ve açığa almalar şaşırtıcı değildir.

Sömürü ve yağmaya karşı emeğin hakkını, savaşa karşı barışı, emperyalizme karşı bağımsızlığı, ırkçılığa ve şovenizme karşı halkların kardeşliğini kararlılıkla savunan KESK son üyesi geri dönene kadar, bu değerlerin her noktasını her zaman savunmaya devam edecektir! KESK’liler baskılar karşısında asla yılmayacaktır.

Sözün bittiği değil, değerli olduğu yerden sesleniyoruz! Bizleri baskı altına almaya çalışan, haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında sesiz kalmayacağımızı haykırıyoruz! Üye ve yöneticilerimize yönelik yıldırma ve sindirme uygulamalarına artık yeter! Sendikal hak ve özgürlükler, barış ve demokrasi mücadelesi veren arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!

ses1011161 ses1011162 ses101116_
ekran-resmi-2016-11-10-14-16-56 ses1011164 ses1011163

Paylaş:

Yorumlar kapatıldı.

Paylaş