OHAL Değil Demokrasi! İl Gezilerimiz Devam Ediyor!

OHAL Değil Demokrasi! İl Gezilerimiz Devam Ediyor!
KESK'TEN HABERLER
0
Paylaş:

Geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan OHAL KHK rejimine karşı, OHAL’in kaldırılması amacıyla “OHAL DEĞİL DEMOKRASİ” kampanyası çerçevesinde  düzenlenen ülke genelinde il gezileri kapsamında Samsun-Ordu-Sinop’a giden KESK heyeti “valilik, örgütlü olduğumuz belediye başkanları, kurum parti ve emek-demokrasi güçleriyle“ çeşitli temaslarda bulunarak sendikal ve siyasal süreci değerlendirdi.

Sinop, Ordu, Samsun’da KESK Eğitim, Örgütlenme ve Basın-Yayın Sekreteri İLHAN YİĞİT, EĞİTİM SEN Genel Başkanı FERAY AYTEKİN AYDOĞAN,  SES Genel Sekreteri  PINAR İÇEL ÇEPE, TÜM BEL-SEN  Merkez Kadın Sekreteri SEMRA KIRATLI, BES Merkez Kadın Sekreteri BANU AYKAÇ, YAPI YOL-SEN Merkez Kadın Sekreteri HAVA AVCI  ve şube yöneticilerinin katılımıyla Eğitim Sen Şube binasında basın toplantısı düzenlendi.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, ‘OHAL değil demokrasi’ konulu basın açıklaması yaptı. Heyet adına konuşan KESK MYK Üyesi İlhan Yiğit, “OHAL ve KHK’lar millete karşı tek adam rejiminin kurulması için kullanıldı. Bu dönemde TBMM etkisizleştirildi, muhalif olduğu için her meslekten kamu çalışanları ihraç edildi. Basın yayın organları kapatıldı, OHAL, tek sesli Türkiye inşa etmek için kullanıldı” ifadelerini kullandı.

130 BİN EMEKÇİ İHRAÇ EDİLDİ

Darbe ile ilişkileri somut olarak saptanmadan insanların ihraç edildiğini belirten Yiğit, “Hiçbir somut delile dayanmadan 130 binin üzerinde kamu emekçisi işinden edildi. 50’nin üzerinde emekçi bu dönemde intihar etti. 4 bin 99 KESK, 2 bin DİSK, 3 bin TMMOB üyesi ve 3 bin 342 hekim kamudaki görevinden ihraç edildi. Bir kişinin talimatıyla çalışan ve tüm muhalifleri keyfi biçimde tutuklayan mahkemeler on binlerce insanı mağdur etti” şeklinde konuştu.

KESK Eğitim, Örgütlenme ve Basın yayın Sekreteri İlhan Yiğit saat  09.00’da Haberaks TV’de programa konuk oldu. KESK Heyeti, Milli Eğitim Müdürü ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından şube yöneticileri ile birlikte saat  Samsun Valisi ile görüştü.

Konuyla ilgili fotoğraf albümü ve video aşağıdadır

 

Paylaş:

Yorumlar kapatıldı.

Paylaş