Yaşatacağız, Biz Kazanacağız!

Yaşatacağız, Biz Kazanacağız!

Mayıs 13th, 2017
EMEK VE DEMOKRASİ HABERLERİ
Paylaş:

 

KHK ile haksız ve hukuksuz biçimde ihraç edilen sendikamız EĞİTİM SEN üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Ankara’da, kendi özgür iradeleriyle, “işimi geri istiyorum” talebiyle, süresiz açlık grevine başlamış ve eylemlerinde oldukça kritik bir döneme, 66. güne girmişlerdir.

Konfederasyonumuz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe etmektedir.

Bu çerçevede bir süre önce (10.05.2017)  ihraçlar ve açlık grevi konusunu görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile yapılan görüşmede genel olarak haksız, hukuksuz şekilde ihraç edilen kamu emekçileri, özelde açlık grevinde kritik aşamaya gelen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumu gündeme getirilmiş, talebimizin acilen karşılanması istenmiştir. Yine ETUC ve ITUC’tan hükümete baskı kurmaları için talepte bulunulmuştur.

Geldiğimiz aşamanın ciddiyeti, hükümetin vurdumduymaz tavrının teşhiri ve hızla adımların atılması için ihraçlara yönelik oturma eylemlerimizde “Yaşatacağız, Biz Kazanacağız” şiarıyla özgür iradeleriyle gerçekleştirdikleri açlık grevinde kritik ve geri dönülemez bir noktaya doğru adım adım ilerleyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile “tüm kamu emekçileri işlerine iade edilsin” talebimiz alanlarda bir kez daha ifade edilmiştir.

Mücadelemizi kesintisiz olarak sürdürmeye devam edeceğiz.

Paylaş:

Yorumlar kapatıldı.

Paylaş