BES: Civan Yıldırım Serbest Bırakılsın!

BES: Civan Yıldırım Serbest Bırakılsın!
KESK'TEN HABERLER
0
Paylaş:
Bilindiği üzere, Dersim Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Musa Kılıç, Ankara 2 Nolu Şube eski Yönetim Kurulu Üyemiz Civan Yıldırım, Bursa Şube eski Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Sabri Gül’ün de aralarında bulunduğu 8 üyemiz halen tutuklu bulunmaktadır.

Tutuklu üyelerimizden, böbrek ve kalp yetmezliği de olan Civan Yıldırım Tip 1,5 diyabet hastası olup, vücudunda insilün pompası ile yaşamak zorundadır ve cezaevi koşulları her geçen gün arkadaşımız için risk teşkil etmektedir.

Konu ile ilgili KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, KESK Mali Sekreteri Ramazan Gürbüz, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’ın da katılımıyla Sendikamız Genel Merkezinde basın toplantısı düzenlenmiş, Üyemiz Civan Yıldırım’ın serbest bırakılması talep edilmiştir.

Ayrıca, BES olarak OHAL’in kaldırılması, yayınlanan KHK’lerin sonuçları ile birlikte iptal edilmesi, tutuklu üyelerimizin serbest bırakılması ve kamu emekçilerine yönelik her türlü baskı ve hak gasplarının ortadan kaldırılması için mücadelemizin yükseltileceği kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Açıklamadan sonra konuşan KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen; OHAL uygulamasıyla beraber özü itibariyle ‘ben yaptım oldu’ hukukuna denk düşen uygulamaların kamu emekçilerine dayatıldığını, yaşanan ihraçlar ve açığa almaların yanında tutuklamaların da olduğunu, şu an itibariyle 76 KESK üyesinin tutuklu bulunduğunu belirtmiş, Civan Yıldırım’ın KESK kamuoyu tarafından da bilinen sağlık sorunlarının olduğunu ve cezaevinde tutulmasının her an kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etmiştir.

İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ise konuşmasında; 2012 yılında da Civan Yıldırım’ın gözaltına alındığını ve aynı gün sağlık sorunlarından dolayı serbest bırakıldığını belirtmiş, bugün yaşananların ise OHAL’le birlikte Türkiye’de yargı sürecinin ne hale geldiğini göstermekte olduğunu ifade ederek, Civan Yıldırım’ın yalnız olmadığını, cezaevlerinde on binlerce insanın hiçbir şiddet eylemine katılmadığı halde, sırf düşüncelerinden ve sosyal medya paylaşımlarından dolayı tutuklu olduğunu, Civan Yıldırım’ın milyonda bir görülen  hastalığının her an için hayati tehlike arz ettiğini söylemiştir.

Genel Başkanımız Fikret Aslan’ın yaptığı açıklama için TIKLAYINIZ…

Not: Basın toplantısının vidosunu sosyal medya adreslerimizden (facebook: “Bes Basın Yayın”, “Bes Gen Mrk”, Twitter: Bes_Gnl_Mrk) yada web sitemizin (www.bes.org.tr) “BES TV” bölümünden de izleyebilirsiniz.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Paylaş:

Yorumlar kapatıldı.

Paylaş